top of page

АНТИКРИЗОВІ «ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ» ПЛАКАТИ «ПОДІЛИСЬ СВОЇМ СВІТЛОМ»

Автор дизайну - Антон Марчук

Через цей проект ми хочемо дати емоційну підтримку кожному, хто зараз перебуває в умовах тривалих відключень електрики і чий ритм життя через це серйозно змінився. Ми віримо, що разом пройдемо через ці перешкоди і все одно переможемо російську темряву.

Психологічний стан людей є однією з цілей ракетних атак на енергетичну інфраструктуру країни. Втім, з нещодавно опублікованого дослідження воєнного аналітика відомо, що ця тактика не дає бажаного ворогу результату – обурення і протестів. Наші плакати націлені саме на те, щоб  допомогти адаптуватися, не піддаватися пригніченим настроям, і навпаки, спокійно сприйняти нові ускладнені обставини повсякденного життя в тилу.

Масштабні відключення – це не звичайні технічні проблеми в нашій енергетичній інфраструктурі. Це створена терористами російських військ основа для гуманітарної та економічної катастрофи, й, водночас, психологічна операція. Тому, коли ми у відповідь виявляємо стійкість та навчаємося економити світло, то помагаємо наближати перемогу з тилу. Цю ідею ми заклали у декілька версій плакатів, які показують, що блекаут – це час, коли заряджається країна.


Звичайні люди не є фахівцями з електропостачання. Не кожен розуміє, як полагодити розбомблену електростанцію чи управляти потужними АЕС. Тому реально допомогти можна не в ролі диванного експерта, а в ролі відповідального споживача. Ці плакати про те, як важливо дослухатися до порад фахівців і підтримати їхні зусилля із відновлення нашого нормального, звичного, цивілізованого життя.


Щоб не відчувати безсилля в умовах цього колапсу, ми рекомендуємо робити щоденний внесок у роботу всіх служб, які відновлюють зруйновані електростанції й мережі. Для цього потрібно навчитися нових навичок економії світла і безпеки поводження з електроприладами, газовим обладнанням, електрогенераторами. Декілька плакатів серії, об’єднаних гаслами «Поділись своїм світлом» і «Світло там, де ти» передають базові рекомендації з економного споживання електрики.

Blackout Posters: Meet The Team
bottom of page