top of page

СИЛА МІЖНАРОДНОГО ПРАВОСУДДЯ

С е р і я   ф а х о в и х   д и с к у с і й  

п о л і т и к і в,  д и п л о м а т і в  і  ю р и с т і в

В рамках серії заплановані 5 публічних заходів. «Відповідальність Росії за злочини в Україні: інституції, процедури і роль юристів» - три заходи, присвячені ключовим інституціям міжнародного правосуддя. Один захід – компенсаційні механізми для України та санкційна політика щодо Росії. Один захід – пропаганда як воєнний злочин.  Модератор – екс-член Венеційської комісії, екс-заступник Секретаріату Президента України Марина Ставнійчук.

Старт проекту - серпень 2022

Агенція системних комунікацій: ідея та концепція серії; організація заходів "під ключ", GR, медіа

«ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ РОСІЇ ЗА ЗЛОЧИНИ В УКРАЇНІ: ІНСТИТУЦІЇ, ПРОЦЕДУРИ І РОЛЬ ЮРИСТІВ. ЄСПЛ», 7 ВЕРЕСНЯ 2022

Перша дискусія присвячена ролі Європейського суду з прав людини у розслідуванні воєнних злочинів, вчинених в Україні. ЄСПЛ багато років був судом останньої надії для десятків тисяч українців, до якого зверталися після вичерпання національних засобів судового захисту.


Наразі ЄСПЛ перебуває у процесі втрати держави щодо якої надходить найбільша кількість заяв про порушення нею європейської конвенції з прав людини — Російську Федерацію.


Громадяни України можуть звернутися до ЄСПЛ щодо злочинів, скоєних РФ, до 16 січня 2023 року.


Україна як держава подала декілька позовів проти Росії до ЄСПЛ. Латвія подала заяву про вступ в одну із справ як третя сторона.

7 вересня 2022 року учасники дикусії говорили про те, як Європейський суд може бути ефективною інституцією, яка дасть відповіді на тисячі звернень від жертв російської агресії, в який спосіб через звернення до ЄСПЛ компенсувати матеріальні втрати і які очікування є реалістичними щодо міждержавних позовів.

«ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ РОСІЇ ЗА ЗЛОЧИНИ В УКРАЇНІ: ІНСТИТУЦІЇ, ПРОЦЕДУРИ І РОЛЬ ЮРИСТІВ. МКС ТА МІЖНАРОДНИЙ СПЕЦТРИБУНАЛ», 22 ВЕРЕСНЯ 2022

Другий захід присвячений масштабній темі створення Спеціального міжнародного трибуналу щодо злочинів, вчинених під час воєнної агресії Росії.


Політико-дипломатична панель сфокусована на обговоренні можливостей створення цієї нової інституції міжнародного правосуддя. Результат цього амбітного плану багато в чому буде залежати від скоординованих дій міжнародних партнерів, і це велика робота дипломатії, і не лише офіційної.

Чи вирішить заснування спецтрибуналу всю проблематику притягнення до відповідальності російської верхівки чи це є лише частиною більш комплексного міжнародно-правового рішення?

З 2002 року працює Міжнародний кримінальний суд. Це діюча інституція, яка уже здійснює розслідування воєнних злочинів Росії, і цей процес також має підтримку групи країн. Ратифікація Римського статуту, до чого закликає Європейський Союз, стане обов’язковою складовою дискусії дипломатів і юристів.

В умовах, коли Женевські конвенції, що визначають правила війни, зневажаються країною-агресором, світова юридична спільнота має шукати нові механізми. Це великий виклик, аби гуманність, гідність, права людини і цінність людського життя не знецінювалися через безкарність за небачену жорстокість умов військових таборів ХХІ століття.

Проекти: Минулі заходи
308173114_119693484202218_5127056201665850196_n.jpg

ПУБЛІКАЦІЇ ПРО ПРОЕКТ

  1. Nuremberg for Putin, or How to guarantee responsibility for war crimes in Ukraine by Mark Ellis, IBA

  2. Нюрнберг для путіна, або Як гарантувати відповідальність за воєнні злочини в Україні, Марк Елліс, виконавчий директор ІВА

  3. Юристи та дипломати обговорили можливі механізми притягнення росії до відповідальності за злочини в Україні

  4. Які механізми покарання за агресію дає міжнародне право – Ігор Попов, політичний експерт, УП

  5. Створення трибуналу щодо агресії росії має спиратися на коаліцію європейських країн – експерти

  6. Воєнні злочини в Україні: дипломат назвав три варіанти створення трибуналу над рф

  7. Наразі жодна держава не може судити путіна – посол з особливих доручень МЗС

  8. В Україні впевнені, що створення міжнародного трибуналу щодо росії неминуче

  9. Норми Римського статуту впровадять в українське законодавство – депутат

  10. Трибунал для керівників рф має судити і пропагандистів та релігійних лідерів - голова комітету ВР

  11. Легітимність трибуналу щодо агресії Росії визначатиме широка міжнародна підтримка - нардеп Олександр Мережко

  12. Трибунал є єдиним способом притягнути Росію до відповідальності за злочин агресії – Власенко

  13. Механізми створення Спеціального міжнародного трибуналу та співпраця з МКС – у фокусі дискусії дипломатів, політиків та правників

  14. Трибунал є безальтернативним механізмом гарантувати відповідальність росії за злочин агресії – Антон Кориневич

  15. Судді готові до розгляду кримінальних проваджень щодо злочинів агресії та воєнних злочинів – голова ККС ВС

  16. Ни одна страна в мире пока не может судить Путина за преступления в Украине, - МИД

  17. ''Недооголошена'' війна. Чому для нас важливо оголосити стан війни через агресію РФ проти України – Марина Ставнійчук, екс-член Венеційської комісії, УП

  18. Створення трибуналу щодо агресії Росії має спиратися на коаліцію європейських країн – експерти

  19. Жодна країна не може судити Путіна, у світі немає механізмів – посол з особливих доручень

  20. Україна не може розслідувати російські злочини проти людяності, адже вони досі не прописані у Кримінальному кодексі

  21. Ukraine Touts International Tribunal for Russia’s Crimes - Bloomberg

Проекти: Welcome

АНТИКРИЗОВІ «ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ» ПЛАКАТИ «ПОДІЛИСЬ СВОЇМ СВІТЛОМ»

Д и з а й н е р  А н т о н  М а р ч у к

Серія антикризових "енергозберігаючих" плакатів - креативна відповідь Агенції системних комунікацій на блекаути внаслідок російського терору. Автор дизайну – Антон Марчук.

​Переосмислюючи цю проблематику, ми додали в комунікацію проблем енергетики і безпеки цінності людяності - тепло, світло, емпатію, взаємну допомогу, довіру і повагу. Через цей проект ми хочемо дати емоційну підтримку кожному, хто зараз перебуває в умовах тривалих відключень електрики і чий ритм життя через це серйозно змінився. Ми віримо, що разом пройдемо через ці перешкоди і все одно переможемо російську темряву.

Психологічний стан людей є однією з цілей ракетних атак на енергетичну інфраструктуру країни. Втім, з нещодавно опублікованого дослідження воєнного аналітика відомо, що ця тактика не дає бажаного ворогу результату – обурення і протестів. Наші плакати націлені саме на те, щоб  допомогти адаптуватися, не піддаватися пригніченим настроям, і навпаки, спокійно сприйняти нові ускладнені обставини повсякденного життя в тилу.

Так, опинитися без електрики в ХХІ столітті – неочікуваний виклик. Але це точно не найгірше, що може з нами трапитися під час війни.

Ми всі знаємо, що масштабні відключення – це не звичайні технічні проблеми в нашій енергетичній інфраструктурі. Це створена терористами російських військ основа для гуманітарної та економічної катастрофи, й, водночас, психологічна провокація. Тому, коли ми у відповідь виявляємо стійкість, а ще й навчаємося економити світло, то помагаємо наближати перемогу з тилу. Цю ідею ми заклали у декілька версій плакатів, які показують, що блекаут – це час, коли заряджається країна.

Звичайні люди не є фахівцями з електропостачання. Не кожен розуміє, як полагодити розбомблену електростанцію чи управляти потужними АЕС. Тому реально допомогти можна не в ролі диванного експерта, а в ролі відповідального споживача. Ці плакати про те, як важливо дослухатися до порад фахівців і підтримати їхні зусилля із відновлення нашого нормального, звичного, цивілізованого життя.

Щоб не відчувати безсилля в умовах цього колапсу, ми рекомендуємо робити щоденний внесок у роботу всіх служб, які відновлюють зруйновані електростанції й мережі. Для цього потрібно навчитися нових навичок економії світла і безпеки поводження з електроприладами, газовим обладнанням, електрогенераторами. Декілька плакатів серії, об’єднаних гаслами «Поділись своїм світлом» і «Світло там, де ти» передають базові рекомендації з економного споживання електрики.

Ми закликаємо всіх зберігати спокій, проявляти раціональне мислення і трохи мудрого терпіння. Навіть коли велика частина енергетичної інфраструктури зруйнована, а світла немає, наша віра у перемогу незгасима!

При поширенні в діджитал та в друку просимо зберігати оригінальне зображення і авторство.

Проекти: Meet The Team
bottom of page